menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Carla is renting a canoe. It costs $100 for 4 hours and $350 for 9 hours. What is the unit rate of change for this situation?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Carla is renting a canoe. It costs $100 for 4 hours and $350 for 9 hours. What is the unit rate of change for this situation?
asked
Jun 6, 2022
38.5k
views
3
votes
Carla is renting a canoe. It costs $100 for 4 hours and $350 for 9 hours. What is the unit rate of change for this situation?
Mathematics
college
Charles Holbrow
asked
by
Charles Holbrow
8.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
1
vote
Answer:
250
Explanation:
Janezcka
answered
Jun 11, 2022
by
Janezcka
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jan 2, 2018
42.8k
views
Carla is renting a canoe. It’s cost $80 for 2 hours and $160 for 4 hours. What is the rate per hour?
Icnivad
asked
Jan 2, 2018
by
Icnivad
8.1k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
1
vote
42.8k
views
asked
Apr 10, 2018
14.3k
views
carla is renting a canoe. It costs $80 for 2 hours and $110 for 4 hours. What is the rate of change for this situation
Marmite Bomber
asked
Apr 10, 2018
by
Marmite Bomber
7.4k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
4
votes
14.3k
views
asked
May 14, 2019
44.6k
views
carla is renting a canoe. it costs $80 for 2 hours and $110 for 4 hours. what is the rate of change for this situation?
Rockvic
asked
May 14, 2019
by
Rockvic
8.9k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
3
votes
44.6k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org