Answer:
42.9%
Explanation:
If 16 are men, this means 12 of the students are women (28 - 16 = 12)
So, 12 out of 28 are women = 12 ÷ 28 = 0.42857... = 42.857...% = 42.9%
7.9m questions
10.5m answers