128k views
0 votes
Help please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Help please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-example-1
User Ktheory
by
4.2k points

1 Answer

0 votes

Answer:

those are some expensive aish pencils at $2 each


3p + 6 = 12 \\ 3p + 6 - 6 = 12 - 6 \\ 3p = 6 \\ (3p)/(3) = (6)/(3) \\ p = 2

User SkeetJon
by
5.8k points