53.2k views
0 votes
Find the unit price of the pens and round to the nearest tenth if necessary

Find the unit price of the pens and round to the nearest tenth if necessary-example-1
User Ntcolonel
by
8.2k points

1 Answer

3 votes

Answer:

The answer is .21

Explanation:

$3.15÷15=.22

User Hank Phung
by
7.3k points