148k views
0 votes
What is the unit cost per bottle if a pack of 6 bottles of juice sells for $4.80

What is the unit cost per bottle if a pack of 6 bottles of juice sells for $4.80-example-1

1 Answer

5 votes

Answer: i think 0.8.

Explanation:

User GIRISH Kuniyal
by
5.1k points