menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Justin bought 5 pounds of fish for $20. At that rate, how many pounds can he buy for $507 How many pounds can he buy for $442 How many pounds can he buy for $46? What is the unit rate?
asked
Jan 11, 2022
101k
views
1
vote
Justin bought 5 pounds of fish for $20. At that rate, how many pounds can he buy for $507
How many pounds can he buy for $442 How many pounds can he buy for $46? What is the
unit rate?
Mathematics
college
Jamie Altizer
asked
by
Jamie Altizer
7.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
Answer:
$80 - $35.24 = $44.76
Explanation:
Tobiesque
answered
Jan 16, 2022
by
Tobiesque
6.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.6m
questions
11.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org