129k views
13 votes
Macey bought 60 horns for her New Year's Eve party for $83.40. What is the unit price?

1 Answer

6 votes

Answer:

1.39

Explanation:

83.4/ 60

= 1.39 per horn

User BlueZed
by
5.3k points