Answer:
Contract A is cheaper because $115 per month is less than $148 per month
Explanation:
To find the unit price we divide the total cost given by the total months given for each contract to find out the cost per month.
$2070/18 months = $115 per month
$1776/12 months = $148 per month
Contract A is cheaper because $115 per month is less than $148 per month