221k views
4 votes
The cost for a pack of 15 pens is $3.15. Find the unit price in dollars per pen.

1 Answer

4 votes
The answer would be 0.21. Here’s how:
The cost for a pack of 15 pens is $3.15. Find the unit price in dollars per pen.-example-1
User Jose Santos
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories