166k views
4 votes
Apples cost $4.53/lb. If 1lb is equivalent to 0.454kg, what is the price per kilogram?

User Adohertyd
by
7.5k points

1 Answer

1 vote

Answer:

$9.97/kg

Step-by-step explanation:

$4.53 2.2 lb $9.97

------- X -------- = --------

lb kg kg

User Rane
by
8.6k points

Related questions

1 answer
0 votes
50.4k views
asked Apr 1, 2018 212k views
Gaunt asked Apr 1, 2018
by Gaunt
8.4k points
1 answer
0 votes
212k views
2 answers
1 vote
104k views