menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Danny paid $2.98 for 100 compostable plates. What is the price per plate? Round to the nearest penny. Express this as a unit rate.
asked
Jun 16, 2022
218k
views
5
votes
Danny paid $2.98 for 100 compostable plates. What is the price per plate?
Round to the nearest penny. Express this as a unit rate.
Mathematics
high-school
Hennadii Omelchenko
asked
by
Hennadii Omelchenko
7.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
6
votes
2.98/100 thats your answer
Cabhishek
answered
Jun 21, 2022
by
Cabhishek
7.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.5m
questions
11.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org