144k views
1 vote
If apples are 4 for $2.00 how much does one apple cost?

1 Answer

1 vote
2 / 4 = 0.5

The cost of one apple is $0.50!
User Transcendent
by
5.2k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.