118k views
5 votes
Give me the answers for 4 and 6 please

Give me the answers for 4 and 6 please-example-1

1 Answer

5 votes

Answer:

#4. $0.08/ounce. Divide the cost by the number of ounces.

#6. Convert all to decimals (7.5 -8.5 -8.4 10.2) then order them (-8.5 -42/5 15/2 10.2)

User Neeraj Benjwal
by
7.8k points