102k views
4 votes
See your levels
A 4-pound bag of sand costs $0.52. What is the unit price?

User Fadi Omar
by
7.7k points

1 Answer

6 votes

Answer:

The unit price of a 4 pound bag of sand is $0.13.

Explanation:

0.52÷4=$0.13

User Zzzzz
by
8.5k points

No related questions found