17.7k views
2 votes
Bella bought 5 packs of pencils for $21. The tax was $1. What was the price for each pack of pencils

User Ufasoli
by
4.3k points

1 Answer

0 votes
110 dollars because you multiply 5 . 22
User Chris Denning
by
5.1k points