108k views
3 votes
Help please I need help

Help please I need help-example-1
User Kayon
by
7.9k points

1 Answer

3 votes

Answer:

$0.22

Explanation:

There are 16 ounces in a pound. If 1 pound is $3.47, then we can divide 3.47/16 to see what each ounce costs. 3.47/16 is equal to 0.2168 ~= 0.22

User Meguli
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories