178k views
3 votes
Hannah but 3.4 pounds of apples she paid $.89 per pound how much did Hana pay for apples

User Aspartame
by
7.3k points

1 Answer

2 votes

Answer:

3.026 $

Explanation:

3.4 × 0.89 = 3.026 $

User Zachwill
by
8.1k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories