218k views
2 votes
If oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

User Lulijeta
by
7.0k points

2 Answers

5 votes
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
User Amit Bhagat
by
8.0k points
4 votes

Answer:

$54 Dollars

Explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

User Erkanyildiz
by
7.4k points

Related questions

asked Aug 24, 2022 8.4k views
John Schulze asked Aug 24, 2022
by John Schulze
8.8k points
2 answers
1 vote
8.4k views
asked Jan 27, 2023 202k views
Tezzly asked Jan 27, 2023
by Tezzly
8.0k points
1 answer
2 votes
202k views