92.8k views
1 vote
An 8-pack of board games costs $34.00. What is the unit price?

2 Answers

4 votes

Explanation:

Each unit would be $4.25

User Hansen W
by
4.3k points
6 votes

Answer:

8/$34.00 divided by 8 = 1/$4.25. 1 board game costs $4.25. hope this helps

Explanation:

- Zombie

User Trichner
by
4.5k points