Answer:
3 yard roll of wrapping paper for $7.02 is better to buy.
Explanation:
1 yard = 3 foot
3 yard = 9 foot
$7.02 / 9 foot = $0.78/foot
$7.36 / 8 foot = $0.92/foot
0.78 < 0.92
Therefore, 3 yard roll of wrapping paper for $7.02 is better to buy.
5.7m questions
7.4m answers