9.4k views
3 votes
A rectangle with an area of 110m^2 has a length of 20m, find the width?
Area=lw

2 Answers

6 votes

Answer:

w=5.5m

Step-by-step

w=A

l=110

20=5.5m

User Somnathchakrabarti
by
6.0k points
3 votes

Answer:

5.5

Explanation:

User Bakatrouble
by
7.0k points