Answer:
$1.68
Explanation:
To find the answer we have to find the unit price of the coffee per one ounce.
$11.78 รท 7 = $1.68285714
Round your answer to the nearest cent.
The cost per ounce is $1.68.
6.5m questions
8.6m answers