4.9k views
13 votes
I NEED HELP PLEASE I don't know how to do it

I NEED HELP PLEASE I don't know how to do it-example-1
User WaZaA
by
6.1k points

1 Answer

10 votes

Answer:

$1.68

Explanation:

To find the answer we have to find the unit price of the coffee per one ounce.

$11.78 รท 7 = $1.68285714

Round your answer to the nearest cent.

$1.68

The cost per ounce is $1.68.

User Meilo
by
5.9k points