4.9k views
13 votes
I NEED HELP PLEASE I don't know how to do it

I NEED HELP PLEASE I don't know how to do it-example-1
User WaZaA
by
8.2k points

1 Answer

10 votes

Answer:

$1.68

Explanation:

To find the answer we have to find the unit price of the coffee per one ounce.

$11.78 ÷ 7 = $1.68285714

Round your answer to the nearest cent.

$1.68

The cost per ounce is $1.68.

User Meilo
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories