menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for 3.60 what is the unit price
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for 3.60 what is the unit price
asked
Nov 24, 2022
79.7k
views
1
vote
Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for 3.60 what is the unit price
Mathematics
high-school
Ved
asked
by
Ved
8.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
Answer:
12 ÷ 3.60 = 3.33¢
Explanation:
$3.33 per ounce
FalseVinylShrub
answered
Nov 29, 2022
by
FalseVinylShrub
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jan 2, 2021
113k
views
Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for $ 3.60. What is the unit price?
Ankireddy Polu
asked
Jan 2, 2021
by
Ankireddy Polu
7.8k
points
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
113k
views
asked
Jan 27, 2022
65.8k
views
Seth bought a 15 ounce jar of peanut butter for $3.15. What is the unit price? Answers; A-$0.02 b-$0.21 C- $2.10 D- $2.07
Supreet Totagi
asked
Jan 27, 2022
by
Supreet Totagi
8.5k
points
Mathematics
high-school
2
answers
3
votes
65.8k
views
asked
Sep 15, 2022
231k
views
Seth bought a 15 ounce jar of peanut butter for $3.15. what is the unit price?
RandalAnders
asked
Sep 15, 2022
by
RandalAnders
8.0k
points
Mathematics
high-school
2
answers
1
vote
231k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org