79.4k views
0 votes
A 7-meter roll of yellow fabric costs $24.64. What is the unit price?

1 Answer

4 votes

Answer:

3.52 is the unit price

Explanation:

The only thing that you need to do do for know the answer is to divide 24.64 by 7

User Lsdr
by
5.2k points