188k views
0 votes
The cost of making a cheese cake is RM45. In

a day, Vivian can make p cheese cakes. Write a
formula of the total cost, K, in RM, of making
cheese cakes for 5 days.

User Arshaw
by
8.0k points

1 Answer

5 votes

Answer:

CHEESE

Explanation:

SKDMALSD

User Benjamin T
by
6.7k points