Answer:
yes
Explanation:
loss = 24, loss % = 10
amount he spent = 12*20 = 240
amount he earnt = 12*18 =216
loss = 240-216 = 24
loss % = 24/240 x 100% = 10%
7.8m questions
10.5m answers