210k views
4 votes
2.1.PS-8

Question Help
A package of 4 pairs of insulated gloves costs $29.16. What is the unit price of the pairs of gloves?

User Davide ND
by
6.4k points

1 Answer

3 votes

Answer:

7.29

Explanation:

User SimenB
by
5.9k points