menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
2.1.PS-8 Question Help A package of 4 pairs of insulated gloves costs $29.16. What is the unit price of the pairs of gloves?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
2.1.PS-8 Question Help A package of 4 pairs of insulated gloves costs $29.16. What is the unit price of the pairs of gloves?
asked
Aug 24, 2022
210k
views
4
votes
2.1.PS-8
Question Help
A package of 4 pairs of insulated gloves costs $29.16. What is the unit price of the pairs of gloves?
Mathematics
high-school
Davide ND
asked
by
Davide ND
8.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
Answer:
7.29
Explanation:
SimenB
answered
Aug 30, 2022
by
SimenB
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Oct 28, 2024
234k
views
PLEASE HELP!! .1.PS-8 A package of 6 pairs of insulated gloves costs $43.74. What is the unit price of the pairs of gloves?
Erik Virtel
asked
Oct 28, 2024
by
Erik Virtel
7.3k
points
Mathematics
college
2
answers
3
votes
234k
views
asked
Aug 28, 2017
35.4k
views
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $29.56. What is the unit price of the pairs of gloves?
Schorsch
asked
Aug 28, 2017
by
Schorsch
8.7k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
4
votes
35.4k
views
asked
Nov 13, 2019
177k
views
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $29.45.what is the unit price of the pairs of gloves
Shoshi
asked
Nov 13, 2019
by
Shoshi
7.7k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
5
votes
177k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org