150k views
13 votes
Jennifer bought 3.4 pounds of apples. She paid $.89 per pound. How much did Jennifer pay for

the apples?

User Madepiet
by
8.1k points

2 Answers

6 votes

Answer:

$3.03

Explanation:

3.4*.89

User Yashu Mittal
by
8.0k points
12 votes

Answer: $3.03

Step-by-step explanation: my sister did this same question

User Hadi Hariri
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.