Answer:
I think the answer is 125 hours
Explanation:
To find the unit rate we divide $2300 divided by $18.00
$2300 ÷ 18 = 127.777778
We round that up to 128
We also need to find the unit rate of his saved money
$50 ÷ $18.00 = 2.77777777778
We round that up to 3
128 hours - 3 hours = 125 hours