190k views
4 votes
Find the unit rate
10 ounce jar of peanut butter is $3.90

1 Answer

11 votes

Answer:

$0.39 per ounce of peanut butter

Explanation:

per ounce is divided by 10

hope that helped!

User Adrien Castagliola
by
8.4k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.