134k views
2 votes
A 5-pound bag of flour costs $12.80. What is the price per ounce?

User Orjanto
by
8.3k points

1 Answer

1 vote
The answer: $2.56

12.80 / 5 = 2.56
User Dawsy
by
8.4k points

No related questions found