Answer:
1140 J, 6840 J, 10260 J
Step-by-step explanation:
Lo x 2 Lo x 3 Lo, Lo = 0.2 m, K = 150 J/(s · m · C˚) , T = 35 ˚C, T' = 16 ˚C,
time, t = 6 s
The heat conducted is
7.8m questions
10.4m answers