Answer:
12 banana cost=Rs.24
now
a)3dozen bananas=24/12×36=Rs.72
b)cost of 6bananas =24/12×6=Rs.12
c)cost of 1 banana =24/12×1=Rs.2
5.9m questions
7.7m answers