46.5k views
5 votes
Which rates are unit rates? Check all the apply.

12 apples: 3 baskets
9 students
1 table
87 pebbles per aquarium
10 apple slices for each child
$5 for 4 muffins

1 Answer

1 vote
12:3
87 per aquarium
10 apples each child
5 for 4 muffins
User Yottagray
by
8.1k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories