56.2k views
4 votes
Yani buys 4 dozen flyers for $7.80. What is the unit rate?

1 Answer

2 votes

Answer:

The unit rate is, $1.95

Explanation:

7.80 รท 4= 1.95

So , unit rate is
(1)/(1.95\\)

User Danny Pule
by
7.7k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.