172k views
1 vote
A 16-ounce bottle of shampoo costs $4.69. What is the price per ounce, rounded to the nearest cent?

User Isak Savo
by
7.9k points

2 Answers

0 votes

its $3.41 (d) because if you around 4 it will be 3 (im rlly bad at explaing stuff im sorry >-<)

User Abdelhakim
by
7.9k points
3 votes

What is the price per ounce, rounded to the nearest cent? $0.29.

User Reticentroot
by
8.8k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories