103k views
3 votes
Sara bought a 24-ounce can of tomato sauce for $8.40. What is the unit price per ounce?

1 Answer

2 votes

Answer:

$0.35

Explanation:

8.40/24 = $0.35

User Matti Lyra
by
7.7k points

Related questions

asked Sep 10, 2021 110k views
Mfelix asked Sep 10, 2021
by Mfelix
7.9k points
1 answer
1 vote
110k views