Angel went to the store to buy some chicken. The price per pound of the chicken is $4 per pound and he has a coupon for $2.75 off the final amount. With the coupon, how much would Angel have to pay to buy 2 pounds of chicken? Also, write an expression for the cost to buy p pounds of chicken, assuming at least one pound is purchased.