22.9k views
1 vote
Which is the better buy?
1 lb of apples for $1.98 or
3 lb for $6.95

User AmanS
by
5.8k points

1 Answer

4 votes

Answer:

lb of apples for $1.98

User Saadnib
by
5.8k points