53.7k views
2 votes
AHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH

AHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH-example-1
User Egret
by
8.0k points

1 Answer

3 votes

Answer and Step-by-step explanation:

THE QUESTION IS NOT FROM A QUIZ, IT IS FROM A HOMEWORK ASSIGNMENT.

The unit rate is D. $4.00 per pound.

This is because we see on the graph that at 1 pound of fudge, the cost is 4 dollars.

When looking at the unit rate, you want to look at y value for when x is 1.

#teamtrees #PAW (Plant And Water)

User Fshost
by
9.0k points

Related questions

asked Oct 21, 2021 29.0k views
Oulenz asked Oct 21, 2021
by Oulenz
7.8k points
1 answer
1 vote
29.0k views
asked Nov 26, 2022 224k views
Hjl asked Nov 26, 2022
by Hjl
8.0k points
1 answer
15 votes
224k views
asked Jul 20, 2022 6.9k views
EFL asked Jul 20, 2022
by EFL
8.6k points
1 answer
0 votes
6.9k views