menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Write the ratio as a fraction in simplest form. 1. 8 to 14 2. 36 even : 12 odd 3. 42 vanilla to 48 chocolate Find the unit rate. 4. $2.50 for 5 ounces 5. 15 degrees in 2 hours 6. 183 miles in 3 hours What
asked
Feb 19, 2022
101k
views
1
vote
Write the ratio as a fraction in simplest form.
1. 8 to 14
2. 36 even : 12 odd
3. 42 vanilla to 48 chocolate
Find the unit rate.
4. $2.50 for 5 ounces
5. 15 degrees in 2 hours
6. 183 miles in 3 hours
What is the answer to all these questions?
Mathematics
high-school
Pronoob
asked
by
Pronoob
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
1
vote
1. 4 to 7
2. 3 even : 1 odd
3. 6 vanilla to 8 chocolate
Pablo Jadzinsky
answered
Feb 24, 2022
by
Pablo Jadzinsky
7.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.3m
questions
11.0m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org