64.5k views
1 vote
PLESE QUICKLY SOLVE URGENT

PLESE QUICKLY SOLVE URGENT-example-1

2 Answers

4 votes
12.5

Hope this helps :D
And I can explain why if you need help
User Olivia Stork
by
4.9k points
3 votes

Answer:

$12.50 per lawn

Explanation:

If you get $25 when mowing two lawns(inferred from the table) you would earn exactly half of that amount for 1 lawn.

25 ÷ 2 = 12.5

This means you are earn $12.50 for one lawn or $12.50 per lawn.

User Sio
by
5.3k points