189k views
5 votes
A 4-cup bottle of vegetable oil costs $2.88. What is the price per fluid Ounce?

User Shushana
by
9.1k points

1 Answer

4 votes
4.163372 fl oz

Step-by-step explanation:
User Mdzeko
by
8.3k points

No related questions found