Answer:
The median daily attendance is 237.
Explanation:
Median= Sum of all observations/ Total no. of observations
=259+242+250+247+256+304+194+186+180+252 / 10
=2370 / 10
=237
Therefore, the median daily attendance is 237.
7.8m questions
10.5m answers