Answer:
$1.00 per bagel
Explanation:
To find the unit rate, you just have to divide the number of bagels by how much they cost.
In your problem, the number of bagels is 6 and the price is also 6.
Now all you have to do is divide 6 by 6 and the answer to that is 1.
Example: 6 ÷ 6 = 1