Answer:
$3.95
Explanation:
Take the amount she has to spend and subtract the amount left ($10.60) and that will leave you with $11.85. So this is how much was spent on the 3 bags of chips. To find how much each bag cost, divide $11.85/3 bags = $3.95 per bag.