menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Jerome bought three T-shirts. The red one cost $7.97, the green one cost $11.49, and the black one cost $12.58. How much did they cost in all? $6.88 $19.46 $32.04 $103.77
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Jerome bought three T-shirts. The red one cost $7.97, the green one cost $11.49, and the black one cost $12.58. How much did they cost in all? $6.88 $19.46 $32.04 $103.77
asked
Jan 4, 2022
57.4k
views
5
votes
Jerome bought three T-shirts. The red one cost $7.97, the green one cost $11.49, and the black one cost $12.58. How much did they cost in all?
$6.88
$19.46
$32.04
$103.77
Mathematics
high-school
Sambardo
asked
by
Sambardo
7.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
u gotta add them since they asked about their cost in all
Geezer
answered
Jan 6, 2022
by
Geezer
8.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
6
votes
32.04 because 12.58+11.49=24.07+7.97=32.04
Fredrikekelund
answered
Jan 8, 2022
by
Fredrikekelund
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Feb 24, 2024
19.5k
views
James is single and had taxable income of $103,000 in 2019. His tax is: a.$32,960.00. b.$22,660.00. c.$18,894.50. d.$36,050.00. e.$24,720.00.
Alan Kent
asked
Feb 24, 2024
by
Alan Kent
8.0k
points
Business
high-school
1
answer
5
votes
19.5k
views
asked
Aug 16, 2021
5.0k
views
Austin Fisher contributed land, inventory, and $32,000 cash to a partnership. The land had a book value of $59,000 and a market value of $103,000. The inventory had a book value of $70,900 and a market
Corey Cole
asked
Aug 16, 2021
by
Corey Cole
8.0k
points
Business
college
1
answer
1
vote
5.0k
views
asked
Jun 11, 2022
4.9k
views
Chance, Inc. sold 4,300 units of its product at a price of $137 per unit. Total variable cost per unit is $103, consisting of $71 in variable production cost and $32 in variable selling and administrative
Lazarus Rising
asked
Jun 11, 2022
by
Lazarus Rising
8.4k
points
Business
college
1
answer
4
votes
4.9k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org