85.5k views
4 votes
If a supermarket sells 5 bags of grapes for Rs. 16.60, what is the unit price of a bag of grapes?

A. 3.32
B. 4.32
C. 5.32
D. 2.32​

User Salaboy
by
5.0k points

1 Answer

4 votes

Answer:

It's A

Explanation:

User Splendor
by
4.7k points