186k views
1 vote
Your answer is incorrect. It costs $3.68 for a pack of 16 pencils. Find the unit price in dollars per pencil. If necessary, round your answer to the nearest cent?​

User Mehgan
by
6.3k points

1 Answer

3 votes

Answer:


(3.68)/(16)


0.23