50.8k views
0 votes
If a store advertises a package of 22 stickers for

$4.57, what is the unit rate, or price per sticker?
Write an equation using a variable and solve.

User Martins
by
4.9k points

1 Answer

5 votes
So it starts with 22 and then it goes all the way to $818 hope this helps.
User BrettMiller
by
5.1k points